Leadership in Law: Past Honorees

Keywords neglect

Leadership in Law

Previous honorees are not eligible for nomination.

2021

Lifetime Achievement
Congresswoman Susan Brooks, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
Lacy Johnson, Indiana University Robert H. McKinney School of Law

Distinguished Barristers

Rehana Adat-Lopez, Lake County CASA
Kathleen Anderson, Barnes & Thornburg LLP
Amy Applegate, Indiana University Maurer School of Law
Tavonna Harris Askew, Health & Hospital Corporation of Marion County
Judge David Avery, Allen Superior Court
Keith Bice, Dentons Bingham Greenebaum LLP
Robert Ebbs, Glaser & Ebbs
Ronnie Katz, Katz Korin Cunningham PC
Carl Pebworth, Faegre Drinker Biddle & Reath LLP
Karen Richards, Allen County prosecutor
Indiana Chief Justice Loretta Rush, Indiana Supreme Court
Chuck Schmal, Woodard Emhardt Henry Reeves & Wagner LLP
Joel Schumm, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
Judge Elizabeth Tavitas, Indiana Court of Appeals
Brian Zoeller, Cohen & Malad LLP

Up and Coming Lawyers

Taylor Bonacorsi, Katz Korin Cunningham PC
Hae Lee Cho, Kids’ Voice of Indiana
Amber Finley, Health & Hospital Corporation of Marion County
Jacob German, Barnes & Thornburg LLP
Julian Harrell, Faegre Drinker Biddle & Reath LLP
Katie Jackson, Dentons Bingham Greenebaum LLP
Angela Jones, The Law Office of Angela M. Jones
Sarah Jones, Krieg DeVault LLP
Donald Morgan, Taft Stettinius & Hollister LLP
Michael Morris, Woodard Emhardt Henry Reeves & Wagner LLP
Whittley Pike, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
Andrea Townsend, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Chris Tucker, Cummins Inc.
Erica Woebse, Barnes & Thornburg LLP
Rachel Woloshin, Church Church Hittle & Antrim

Legal Super Stars

Cathy Canny, Taft Stettinius & Hollister LLP
Sarah Harvey, Indianapolis Legal Aid Society
Rayann Knepley, Kids’ Voice of Indiana
Mary Myers, Kroger Gardis & Regas LLP
Ruth Rogers, Woodard Emhardt Henry Reeves & Wagner LLP

2020

Distinguished Barristers

Hon. Cynthia Ayers, Marion Superior Court
Hon. Elaine Brown, Indiana Court of Appeals
Bernard Carter, Lake County Prosecutor
Mary Feldhake, Bose McKinney & Evans LLP
Robert Grand, Barnes & Thornburg LLP
JauNae Hanger, Waples & Hanger
Jeff Heck, Indiana Legal Services Inc.
Thomas Henry, Woodard Emhardt Henry Reeves & Wagner
Steven Hoar, Kahn Dees Donovan & Kahn (Evansville)
Janet McCabe, IU McKinney School of Law
Alan Mills, Barnes & Thornburg LLP
Alice Morical, Hoover Hull Turner
Kathy Osborn, Faegre Drinker Biddle & Reath
John Ryan, Hall Render Killian Heath & Lyman
Drew Soshnick, Faegre Drinker Biddle & Reath

Up and Coming Lawyers

Brandon Ehrie, Lewis Wagner
Alfredo Estrada, Burke Costanza & Carberry, Merrillville
John Gallo, Marion County Public Defender Agency
Chase Haller, Neighborhood Christian Legal Clinic
John Higgins, Katz Korin Cunningham
Brian Jarman, Barnes & Thornburg LLP
Ryan Leagre, Plews Shadley Racher & Braun
Nicole Makris, Cohen & Malad
Katie Marschke, Ice Miller
Sabra Northam, Barnes & Thornburg LLP
Tammara Porter, Taft Stettinius & Hollister
Jessica Schnelker, Church Church Hittle & Antrim
Brittany Shaw, Taft Stettinius & Hollister
Sarah Studzinski, Bose McKinney & Evans
Jonathon Wright, Hurco Companies Inc.

2019

Distinguished Barristers

Jeffrey A. Abrams, Taft Stettinius & Hollister
Sharon Barner, Cummins
Norris Cunningham, Katz Korin Cunningham
Terry W. Dawson, Barnes & Thornburg
Norman J. Hedges, IU Maurer/IP Law Clinic
John C. Hoard, Rubin & Levin
Todd J. Kaiser, Ogletree Deakins Nash Smoak & Stewart
Hon. Jane Magnus-Stinson, US District Court, Southern District of Ind.
Rory O’Bryan, Harrison & Moberly
Andrew Ozete, Farmer Scott Ozete Robinson & Schmitt
Andrea Roberts Pierson, Faegre Baker Daniels
Jason Reese, Wagner Reese
Joseph L. Smith Jr., Faegre Baker Daniels
Sydney L. Steele, Kroger Gardis & Regas
Alan Townsend, Bose McKinney & Evans

Up and Coming Lawyers

Benjamin A. Blair, Faegre Baker Daniels
Lauren M. Box, Barnes & Thornburg
Neal Brackett, Barnes & Thornburg
Matthew J. Ehinger, Ice Miller
Kelleigh I. Fagan, Church Church Hittle & Antrim
Samantha R. Hargitt, Wooden McLaughlin
Angka E. Hinshaw, Marion County Public Defender Agency
Carlton L. Martin, Ind. Conference on Legal Ed. Opportunity
Stephanie V. McGowan, Frost Brown Todd
Jessica Laurin Meek, Bingham Greenbaum Doll
Anna Rutigliano, Faegre Baker Daniels
Leah Seigel, Barnes & Thornburg
Justin E. Swanson, Bose McKinney & Evans
Elizabeth N. Timme, Ice Miller
W. Kent Winingham, Wilson Kehoe Winingham

2018

Distinguished Barristers

Stephen E. Arthur, Harrison & Moberly LLP
Ellen Boshkoff, Faegre Baker Daniels LLP
Mary Beth Braitman, Ice Miller LLP
Michael B. Cracraft, Ice Miller LLP
Kathleen DeLaney, DeLaney & DeLaney LLC
Dennis K. Frick, Indiana Legal Services, Inc.
Jeffrey Kosc, Taft Stettinius & Hollister
John Krauss IUPUI, Krauss Group LLC
Lisa C. McKinney, Bose McKinney & Evans LLP
Kevin Charles Murray, Frost Brown Todd LLC
Joseph O’Connor III, Bunger & Robertson
R. Anthony Prather, Barnes & Thornburg LLP
Steven R. Schultz, Purdue University
Jack L. Walkey, Ball Eggleston PC
Thomas M. Zurek, OneAmerica Financial Partners Inc.

Up and Coming Lawyers

Justin A. Allen, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Christopher J. Bayh, Barnes & Thornburg LLP
Meagan R. Brien, Bingham Greenebaum Doll LLP
Kathleen Casey, Indiana Public Defender Commission
Lindsay Faulkenberg, Kids’ Voice of Indiana
Zachary S. Kester, Charitable Allies Inc.
Adam J. Kline, Bose McKinney & Evans LLP
Ann O’Connor McCready, Taft Stettinius & Hollister
Chad Pryor, HighPoint Global LLC
Nikki Quintana, Fort Wayne Metropolitan Human Relations Commission
Patrick H. Reilly, Faegre Baker Daniels LLP
Caitlin Schroeder, Barnes & Thornburg LLP
Blake J. Schulz, Ice Miller LLP
Jessica Van Dalen, Faegre Baker Daniels LLP
Ryan J. Vershay, Lewis Wagner LLP

2017

Distinguished Barristers

Jamie Andree, Indiana Legal Services Inc.
Hon. Michael Barnes, Indiana Court of Appeals
Hon. Nancy Eshcoff Boyer, Allen Superior Court
Douglas R. Brown, Bose McKinney & Evans LLP/Bose Public Affairs Group LLC
Lee C. Christie, Cline Farrell Christie & Lee P.C.
Julie M. Conrad, Eskenazi Health
Jeffrey S. Dible, Frost Brown Todd LLC
Thomas “Buddy” Downs, Ice Miller LLP
Thomas C. Froehle, Faegre Baker Daniels LLP
Michael J. Harrington, Eli Lilly and Co.
Kenneth D. Isley, DowAgrosciences
D. William Moreau Jr., Barnes & Thornburg LLP
Karl Mulvaney, Bingham Greenebaum Doll LLP
Martha T. Starkey, Harrison & Moberly LLP
Greg Zoeller, Van Winkle Baten Dispute Resolution/Former Indiana Attorney General

Up and Coming Lawyers

Jenai M. Brackett, Frost Brown Todd LLC
Kayla D. Britton, Faegre Baker Daniels LLP
Caitlin R. Byczko, Barnes & Thornburg LLP
Colin E. Connor, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Amy K. Cornell, Bose McKinney & Evans LLP/Second Vice President, Bose Public Affairs Group LLC
Trisha S. Dudlo, Bamberger Foreman Oswald & Hahn LLP
Jared P. Haller, Indiana Legal Services Inc.
James Hamstra, MOBI Wireless Management LLC
Jonathan A. Knoll, Cohen & Malad LLP
Erik B. Long, Ice Miller LLP
Mallory Long, Office of the Indiana Secretary of State
Shelbie J. Byers Luna, Drewry Simmons Vornehm LLP
Ryan C. Marques, Faegre Baker Daniels LLP
Lauren C. Sorrell, Krieg DeVault LLP
Brian Weir-Harden, Barnes & Thornburg LLP

2016

Distinguished Barristers

Arend J. Abel, Cohen & Malad LLP
Hon. Craig J. Bobay, Allen Superior Court
Roderick E. Bohannan, Indiana Legal Services Inc.
J. Murray Clark, Faegre Baker Daniels LLP
Hon. Brent E. Dickson, Indiana Supreme Court
Charles R. Dunlap, Indiana Bar Foundation
Julia Blackwell Gelinas, Frost Brown Todd LLC
Gregory F. Hahn, Bose McKinney & Evans LLP
Thomas C. Hays, Lewis Wagner LLP
Patricia L. McKinnon, Attorney at Law
Carol Lynn Terzo, The Mediation Option
Richard J. Thrapp, Ice Miller LLP
Ronald J. Waicukauski, Price Waicukauski Joven & Catlin
Frances Lee Watson, Indiana University Robert H. McKinney School of Law Indianapolis
Hon. Van T. Willis, U.S. District Court, Southern District of Indiana/Kightlinger & Gray LLP

Up and Coming Lawyers

Michael P. Allen, Ice Miller LLP
Michele Lorbieski Anderson, Frost Brown Todd LLC
Adam L. Bartrom, Barnes & Thornburg LLP
Matthew D. Bruno, Kightlinger & Gray LLP
Jay Chaudhary, Indiana Legal Services Inc.
Vanessa A. Davis, Quarles & Brady LLP
Elizabeth A. Eichholtz, Cohen & Malad LLP
Alex E. Gude, Bingham Greenebaum Doll LLP
Sarah C. Jenkins, Faegre Baker Daniels LLP
B. Ronan Johnson, Taft Stettinius & Hollister LLP
Neha M. Matta, Lewis Wagner LLP
Andrew M. McCoy, Faegre Baker Daniels LLP
Ashley N. Osak, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Jennifer Tudor Wright, Barnes & Thornburg LLP
Philip Zimmerly, Bose McKinney & Evans LLP

2015

Distinguished Barristers

Hon. Sheila Corcoran, Vanderburgh Superior Court
Frank Deveau, Taft Stettinius & Hollister
S. Curtis DeVoe, Plews Shadley Racher & Braun
Betsy K. Greene, Greene & Schultz Trial Lawyers
Jarrell B. Hammond, Lewis Wagner
Michael J. Hebenstreit, Whitham Hebenstreit & Zubek
Christine Hayes Hickey, Rubin & Levin
Richard L. Hill, Faegre Baker Daniels
Gregory L. Laker, Cohen & Malad
Samuel Laurin, Bose McKinney & Evans
Elliott D. Levin, Rubin & Levin
Hon. Melissa S. May, Indiana Court of Appeals
Stephen M. Terrell, Terrell Law Office
Zeff A. Weiss (In Memoriam), Ice Miller
Brian P. Williams, Kahn Dees Donovan & Kahn
Kenneth J. Yerkes, Barnes & Thornburg

Up and Coming Lawyers

Roxana S. Bell, Bingham Greenebaum Doll
Katherine G. Erdel, Bingham Greenebaum Doll
Angela B. Freeman, Barnes & Thornburg
Brian M. Heaton, Krieg DeVault
Jonathan W. Hughes, Bose McKinney & Evans
Daniel M. Lechleiter, Faegre Baker Daniels
Edward B. Mulligan V, Cohen & Malad
Emily Munson, Indiana Protection & Advocacy Services
Matthew D. Neumann, Plews Shadley Racher & Braun
Tiffany D. Presley, Taft Stettinius & Hollister
David Pryzbylski, Barnes & Thornburg
Gavin M. Rose, ACLU of Indiana
Ryan M. Schulz, Kahn Dees Donovan & Kahn
Edward D. Thomas Sr., Lewis Wagner
Ahmed S. Young, Bose McKinney & Evans

2014
Distinguished Barristers
Phillip L. Bayt, Chief managing partner, Ice Miller LLP
Shokrina Beering, Managing partner, Plunkett Cooney P.C.
Joseph T. Bumbleburg, Shareholder/senior partner, Ball Eggleston P.C.
Jonathan Scott Enright, Executive vice president, general counsel and secretary, Emmis Communications Corp.
Hon. Frances C. Gull, Judge, Allen Superior Court
Alan A. Levin, Managing partner, Barnes & Thornburg LLP
Constance R. Lindman, Partner, SmithAmundsen
Hon. Timothy W. Oakes, Judge, Marion Superior Court, Civil 13
Henry J. Price, Principal member, Price Waicukauski & Riley LLC
Fran Quigley, Clinical professor of law, Health and Human Rights Clinic, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
John C. Render, Shareholder, Hall Render Killian Heath & Lyman P.C.
Sue A. Shadley, Partner, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Richard E. Shevitz, Partner, Cohen & Malad LLP
James A. Strain, Partner, Taft Stettinius & Hollister LLP
David L. Swider, Partner, Bose McKinney & Evans LLP
Up and Coming Lawyers
Carly A. Brandenburg, Income partner, Eichhorn & Eichhorn LLP
Kiamesha Colom, Associate, Benesch Friedlander Coplan & Aronoff LLP
Jessica Benson Cox, Associate, Faegre Baker Daniels LLP
Darren A. Craig, Member, Frost Brown Todd LLC
Samantha E. DeWester, City prosecutor, public access counselor, deputy corporation counsel, City of Indianapolis
Kelly A. Doria, Investment counsel, Indiana Public Retirement System
Scott Evernham, Senior vice president, assistant general counsel and assistant corporate secretary, Old National Bancorp
Angela G. Garcia, Senior associate, Carson Boxberger LLP
John Z. Huang, Associate, Bose McKinney & Evans LLP
Alexander J. Limontes, Of counsel, Mitchell Hurst Dick & McNelis LLC
Lesley A. Pfleging, Associate, Lewis Wagner LLP
Rubin Pusha III, Associate, Barnes & Thornburg LLP
Brianna J. Schroeder, Associate, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Clifford R. Whitehead, Associate, Bowers Harrison LLP
Crystal Spivey Wildeman, Associate, Kahn Dees Donovan & Kahn LLP

2013

Distinguished Barrister:

Hon. Lloyd Mark Bailey, Indiana Court of Appeals
William Bock III, Kroger Gardis & Regas
David J. Cutshaw, Cohen & Malad LLP
Michael F. Drewry, Drewry Simmons Vornehm LLP
Ronald E. Elberger, Bose McKinney & Evans LLP
Joseph R. Fullenkamp, Barnes & Thornburg LLP
Hon. Calvin D. Hawkins, Lake Superior Court
James D. Johnson, Rudolph Fine Porter & Johnson LLP
Kevin P. McGoff, Bingham Greenebaum Doll LLP
Gary R. Roberts, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
Larry J. Stroble, Barnes & Thornburg LLP
J. Joseph Tanner, Faegre Baker Daniels LLP
Rhett L. Tauber, Tauber Law Office
Richard A. Waples, Waples and Hanger
Judy L. Woods, Benesch Friedlander Coplan & Aronoff LLP

Up and Coming Lawyers:

Katherine A. Brown-Henry, Cline Farrell Christie & Lee P.C.
Briana Clark, Bingham Greenebaum Doll LLP
Daniel P. Cory, Plews Shadley Racher & Braun LLP
Sarah B. Dauer, Shoe Carnival Inc.
Dustin R. DeNeal, Faegre Baker Daniels LLP
Timothy A. Emerick, Barnes & Thornburg LLP
Oni N. Harton, Bose McKinney & Evans LLP
Casey C. Kannenberg, Bingham Greenebaum Doll LLP
Anna (Obergfell) Kirkman, Wishard Health Services
David P. Lynch, Amy Noe Law
Adam C. Mueller, Indiana Legal Services Inc.
Weston E. Overturf, Bose McKinney & Evans LLP
Eric D. Schmadeke, Marion County Prosecutor’s Office
Josh S. Tatum, Plews Shadley Racher & Braun LLP

2012

Distinguished Barrister:

Bryce H. Bennett Jr., Riley Bennett & Egloff
Bruce G. Berner, Valparaiso University Law School
Michael P. Bishop, Cohen Garelick & Glazier
Brian C. Bosma, Kroger Gardis & Regas
James Dimos, Frost Brown Todd
Hon. Thomas J. Felts, Allen Circuit Court
Robert J. Hicks, Taft Stettinius & Hollister
Jeffrey L. Knight, Old National Bancorp
Donald R. Lundberg, Barnes & Thornburg
Andrew C. Mallor, Mallor Grodner
David Orentlicher, Indiana University Robert H. McKinney School of Law
Patrick A. Shoulders, Ziemer Stayman Weitzel & Shoulders
Mary E. Solada, Bingham Greenebaum Doll
Hon. Heather A. Welch, Marion Superior Court, Civil Division
Elizabeth L. White, Marion County Clerk

Up and Coming Lawyers:

Keith R. Berlin, Taft Stettinius & Hollister
Russell L. Brown, Clark Quinn Moses Scott & Grahn
Andrew L. Campbell, Faegre Baker Daniels
Margaret M. Christensen, Bingham Greenebaum Doll
James B. Godbold, Kighlinger & Gray
Angela M. Green, Plews Shadley Racher & Braun
Anna Mandula, Johnson & Bell
Todd G. Relue, Plews Shadley Racher & Braun
Stephen E. Reynolds, Ice Miller
Elizabeth Schuerman, Bose McKinney & Evans
Sarah T. Starkey, Cohen & Malad
TaKeena M. Thompson, Cohen & Malad
Stephen C. Unger, Bose McKinney & Evans
Kyra Wagoner, Barnes & Thornburg
Lewis Wooton, Lewis Wagner

2011

Distinguished Barrister:

Timothy J. Abeska, Barnes & Thornburg
Thomas A. Barnard, Taft Stettinius & Hollister
Stephen M. Byers, Indiana Legal Services
Thomas L. Davis, Frost Brown Todd
Monica A. Fennell, Indiana Pro Bono Commission
Stephenie S. Jocham, Jocham Harden Dimick Jackson
Richard Kammen, Gilroy Kammen Hertzel & Moudy
Hon. Robyn L. Moberly, Marion Superior Court
Catherine A. Nestrick, Bamberger Foreman Oswald & Hawn
Peter M. Racher, Plews Shadley Racher & Braun
Melissa Proffitt Reese, Ice Miller
Hon. Margret G. Robb, Indiana Court of Appeals
H. Brent Stuckey, Hart Bell
Derelle Watson-Duvall, Kids’ Voice of Indiana
Bill Winingham, Wilson Kehoe Winingham

Up and Coming Lawyers:

Brandi L. Bennett, Ice Miller
Seamus P. Boyce, Church Church Hittle & Antrim
Carlos I. Carrillo, Ball Eggleston
Christina Ladan Clark, Baker & Daniels
Jacob R. Cox, Cox Law Office
Kenan L. Farrell, KLF Legal
Curtis T. Jones, Bose McKinney & Evans
Shawn E. Peterson, Indiana Economic Development Corporation
Andrea T. Smith, Kids’ Voice of Indiana
Amy M. Steketee, Baker & Daniels
Lisa D. Updike, Barnes & Thornburg
Tonya Vachirasomboon, Bingham McHale
Seth R. Wilson, Hume Smith Geddes Green & Simmons
Katherine N. Worman, Bowers Harrison
Tara M. Worthley, Langer & Langer

2010

Distinguished Barrister:

Hon. John G. Baker, Indiana Court of Appeals
Kerry H. Blomquist, Indiana Coalition Against
Domestic Violence/Indiana University School of Law-Indianapolis
Christopher Braun, Plews Shadley Racher & Braun
Robert Clemens, Bose McKinney & Evans
Ann DeLaney, Julian Center/Delaney & DeLaney
Francina Dlouhy, Baker & Daniels
Dan FitzGibbon, Barnes & Thornburg
Philip Genetos, Ice Miller
Alan Goldstein, Ice Miller
Edward Harris, Taft Stettinius & Hollister
Hon. Stanley A. Levine, Allen Superior Court
Marci Reddick, Taft Stettinius & Hollister
Hon. Robert Rucker, Indiana Supreme Court
Laura Scott, Bamberger, Foreman, Oswald & Hahn, LLP
C. Daniel Yates, Bose McKinney & Evans

Up and Coming:

Robert M. Baker IV, Lewis Wagner LLP
Cristal Clark Brisco, Barnes & Thornburg
Lindy Burris, Taft Stettinius & Hollister
Joshua Christie, Ice Miller
Erin Durnell, Broyles Kight & Ricafort
Stephanie Eckerle, Plews Shadley Racher & Braun
Shelley Jackson, Plews Shadley Racher & Braun
Arthur Johnson II, Johnson Rappa & Ivancevich
Kathryn A. Kintzele, North American Global Responsibilities
Program Center for Humanities and Nature
Joseph Langerak IV, Rudolph Fine Porter & Johnson
Jonathan Mayes, City of Indianapolis
Vess Miller, Cohen & Malad
Susannah Mroz, Ice Miller
David Nie, Ice Miller
Elizabeth J. Raynor, Taft Stettinius & Hollister

2009

Distinguished Barrister:

Hon. Carr Darden, Indiana Court of Appeals
John Floreancig, Indianapolis Legal Aid Society
Hon. Patricia Gifford
Abigail Lawlis Kuzma, Neighborhood Christian Legal Clinic
Jon B. Laramore, Baker & Daniels
Nathaniel Lee, Lee Cossell Kuehn & Love, LLP
Susanah M. Mead, Indiana University School of Law – Indianapolis
Gregory Pemberton, Ice Miller
George M. Plews, Plews Shadley Racher & Braun
J. Mark Robinson, Indiana Legal Services, Inc.
Nikki Gray Shoultz, Bose McKinney & Evans
Hon. Viola Taliaferro
John Trimble, Lewis Wagner
Nelson J. Vogel, Barnes & Thornburg
R. Scott Wylie, Volunteer Lawyer Program of Southwestern Indiana

Up and Coming:

Michael A. Barranda, Burt, Blee, Dixon, Sutton & Bloom, LLP
Tonya Bond, Plews Shadley Racher & Braun
Casey J. Eckert, Bingham McHale
Kim Ferraro, Legal Environmental Aid Foundation
Caryn Glawe, Baker & Daniels
Melody Goldberg, Indiana Legal Services
Gregory Gotwald, Plews Shadley Racher & Braun
Kelley J. Johnson, Cohen and Malad LLP
Tyler Kalachnik, Ice Miller
Aubrey G. Kuchar, Kightlinger & Gray
Paul O. Mullin, Lewis & Wilkins
Thao T. Nguyen, Plews Shadley Racher & Braun
Jeffrey D. Preston, Marion County Prosecutor’s Office

2008

Distinguished Barrister:

Kenneth J. Allen, Kenneth J. Allen & Associates
Samuel R. (Chic) Born, The Mediation Group
Linda Chezem
Edward O. DeLaney, DeLaney & DeLaney
Greg Fehribach, Stark Doninger & Smith
Hon. Mary Harper, Porter Circuit Court
Martha S. Hollingsworth, Bingham McHale
Phil Kappes, Lewis & Kappes
Judge Michael Kramer, Noble Superior Court
Myra Selby, Ice Miller
Hon. John Tinder, 7th Circuit Court of Appeals
Greg Utken, Baker & Daniels
Hon. Jesse M. Villalpando, Lake Superior Court
Robert Wagner, Lewis Wagner LLP
Hon. Michael Witte, Dearborn Superior Court

Up and Coming:

Tracy Betz, Sommer Barnard
Rabeh Soofi Bruder, Ice Miller
Steven R. Davis, IMMI
Elisabeth Edwards, Jocham Harden Dimick Jackson PC
Homer W. Faucett, III, Ice Miller
Shellie L. Goetz, Baker & Daniels
Carolyn Clay Hall, Bingham McHale
Maura J. Hoff, Lewis & Wilkins/City of Lawrence
Nicholas C. Huang, Atz Reid Woodmansee Gerber Huang Frasher & Gardner
Alex C. Intermill, Bose McKinney & Evans
David L. Jones, Riley Bennett & Egloff
Chad S. Priest, Baker & Daniels
Ruth M. Rivera, Plews Shadley Racher & Braun
Kelly M. Scanlan, Bose McKinney & Evans
Kevin W. Vanderground, Gikas & Bratcher

2007

Distinguished Barrister:

Angela F. Braly, WellPoint, Inc.
Brian K. Burke, Baker & Daniels LLP
David E. Cook, Gresk & Singleton LLP
Alecia A. DeCoudreaux, Eli Lilly and Company
Kim F. Ebert, Ogletree Deakins Nash Smoak & Stewart, P.C.
Nancy J. Gargula, United States Trustee, Region 10 and Region 13
Hon. David F. Hamilton, U.S. District Court
Brenda S. Horn, Ice Miller LLP
Robert P. Kassing, Bose McKinney & Evans LLP
Larry A. Mackey, Barnes & Thornburg LLP
Robert H. Reynolds, Barnes & Thornburg LLP
Dean Lauren Robel, IU School of Law–Bloomington
Hon. Wayne S. Trockman, Vanderburgh Superior Court
Hon. Nancy H. Vaidik, Indiana Court of Appeals
James H. Voyles, Jr., Voyles Zahn Paul Hogan & Merriman

Up and Coming:

Angela D. Adams, Lewis & Kappes, P.C.
Deborah M. Agard, Law Office of Deborah M. Agard
Joshua A. Claybourn, Vectren Corporation – Corporate Counsel
Matthew E. Conrad, Krieg DeVault LLP
Jane A. Dall, Baker & Daniels LLP
James E. Gentry, Jr., Bamberger, Foreman, Oswald & Hahn, LLP
J. Matt Harnish, Locke Reynolds LLP
Juanita R. Ingram, Simon Property Group
Shontrai D. Irving, State Farm Litigation Counsel
William Maynie IV, Caterpiller Inc.
Brent D. Mosby, Indiana Public Employees Retirement Fund
Marisol Sanchez, Bose McKinney & Evans LLP
Laura Seng, Barnes & Thornburg LLP
Tae Sture, Sture Legal Services, LLP
Chasity Q. Thompson, IU School of Law–Indianapolis

2006

Distinguished Barrister:

Terrill D. Albright, Baker & Daniels LLP
Hon. Sarah Evans Barker, U.S. District Court, Southern Division
Susan W. Brooks, Ivy Tech
Kenneth J. Falk, Indiana Civil Liberties Union
Kristin G. Fruehwald, Barnes & Thornburg LLP
R. Cordell Funk, Funk & Blackburn
Lacy Johnson, Ice Miller LLP
Hon. J. Douglas Knight, Vanderburgh Superior Court
Irwin B. Levin, Cohen and Malad, LLP
John R. Maley, Barnes & Thornburg LLP
Patricia Polis McCrory, Frost Brown Todd LLC
W. Scott Montross, Montross Miller Muller Mendleson
Chief Justice Randall T. Shepard, Indiana Supreme Court
Hon. V. Sue Shields
Norman G. Tabler, Jr., Clarian Health Partners, Inc.

Up and Coming:

Niquelle R. Allen
Peyton L. Berg, Bose McKinney & Evans LLP
Erin L. Berger
Jonathan Faber
Susan G. Gainey, Kightlinger & Gray, LLP
Ryan K. Gardner Attorney-At-Law
Kellye M. Gordon, Cummins Inc.
Lakshmi Hasanadka, United States District Court
Jimmie L. McMillian, Barnes & Thornburg LLP
Randle Pollard Widener, University School of Law
C. W. Raines III
Liberty L. Roberts, Collier-Magar & Roberts, P.C.
Rafael A. Sanchez, Bingham McHale LLP
Craig W. Wiley, Hall Render Killian Heath & Lyman
Shelese Woods, Office of the United States Attorney

Please enable JavaScript to view this content.

{{ articles_remaining }}
Free {{ article_text }} Remaining
{{ articles_remaining }}
Free {{ article_text }} Remaining Article limit resets on
{{ count_down }}